28
Eki
09

İçimizde ..!!!

Değerli Harbiyeliler,

Bugüne kadar her yılın 16 Mart günü, Atatürk’ün Kara Harp Okulu’na öğrenci olarak girişini törenlerle kutladınız. Her törende, geleneksel yoklama yapıldı, sıra Atatürk’ün 1899’da girdiği Harbiye’deki yaka numarası olan 1283’ün okunmasına gelince , ayağa kalkarak hep bir ağızdan “ İçimizde ! ” diye haykırdınız.
Sevgili Harbiyeliler,
Gelin, artık bu oyuna son veriniz !
Bu yılın 16 Mart töreninde, 1283 numarası okunduğunda, ayağa kalkarak hep bir ağızdan “ İçimizde ! ” diye artık haykırmayınız !
Değerli Harbiyeliler,
Bakın, sizlerden derin acılar içinde istediğim ve sizleri de çok üzeceğine inandığım bu talebin gerekçeleri nelerdir:
 • Eğer “1283 İçimizde” olsaydı, Atatürk’ün tam altı ay boyunca, zaman zaman günlerce uyumadan hazırladığı SÖYLEV, bugüne kadar hem Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kendi okullarında, hem de sivil devlet okullarında ciddi bir ders olarak okutulmamış olabilir miydi ?
 • Eğer “1283 İçimizde” olsaydı, Mamak Askeri Cezaevi’nde görevli subaylardan biri olan Üsteğmen Burhan Poturna,         12 Mart 1971 döneminde, “Atatürk yaşasaydı şimdi o da burada olurdu!…” diyebilir miydi?[1]
 • Eğer “1283 İçimizde” olsaydı, Amerika’nın “bizim oğlanlar” dediği TSK’nın 5 generali, 12 Eylül 1980 darbesini yapabilirler miydi ? Ve, Amerika’nın “bizim oğlanlar” ı, Atatürk’ün vasiyetini çiğneyip, onun devrimlerini dışlayıp yıkabilirler miydi ?”
 • Eğer “1283 İçimizde” olsaydı, çoğu onun zamanında kurulmuş, KİT adı verilen Sümerbank, Etibank, Şeker Fabrikaları, Çimento Fabrikaları, Seka, Tekel, Petkim, Tüpraş, TPAO, T.T.K, T.K.İ, TEK, Madenler, İşletmeler, Limanlar, “Özelleştirme” adı altında yağmalanıp yabancılara peşkeş çekilebilir miydi ?
 • Eğer “1283 İçimizde” olsaydı, Amerika Birleşik Devletleri, Çekiç Güç adı altında ülkemizde bulunan üslerinden PKK’ya lojistik yardım sağlayabilir miydi, bunun kanıtlarını ele geçirip Genelkurmay Başkanlığı’nın önüne atan onurlu Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis’in katline seyirci kalınabilir miydi ?
 • Eğer “1283 İçimizde” olsaydı, “İkiz Sözleşmeler” diye anılan; Türkiye’yi etnik, ekonomik, toplumsal parçalanmaya götürecek, Türkiye’nin devlet ve millet bütünlüğünü ayaklar altına alan, Lozan Antlaşması’nı delik deşik eden, Türkiye’nin devlet egemenliğini tehlikeye atan yasalar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden (TBMM) çıkar mıydı, Çankaya’da onaylanır mıydı ?
 • Eğer “1283 İçimizde” olsaydı, Yabancılara Toprak Satışı yasası T.B.M.M.’den çıkar mıydı, bir buçuk yılda Malta büyüklüğündeki vatan topraklarının yabancıların eline geçmesine neden olan bu yasa Çankaya’dan geçer miydi ?
 • Eğer “1283 İçimizde” olsaydı, Irak’ta 11 askerimizin başına çuval geçirilebilir miydi ?
 • Eğer “1283 İçimizde” olsaydı, ABD’nin Kerkük operasyonuna karşı Türk Ordusu’nun ne yapacağı sorusuna, ABD’nin uşağı gazeteciler “Sinirlenmekten başka bir şey yapamazlar!” diyebilirler miydi ..?!!!

 • Eğer “1283 İçimizde” olsaydı, ABD güdümündeki AKP iktidarı, “yolsuzluk” tertipleriyle, Özel Kuvvetler Komutanlığı inşaatlarını durdurarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin eğitim ve savaş yeteneğine darbeler indirebilir miydi ?
 • Eğer “1283 İçimizde” olsaydı, “Temel ilke, Türk ulusunun onurlu ve şerefli bir ulus olarak yaşamasıdır. Bu, ancak tam bağımsız olmakla sağlanabilir. Ne denli zengin ve gönençli olursa olsun, bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak durumunda kalmaktan kendini kurtaramaz” diyen Atatürk’ü; hiç utanmadan, hiç sıkılmadan, Avrupa Birliği yanlısı gösterebilirler miydi, bugün yaşasaydı onun da ulusal egemenliğimizi Brüksel’e teslim edebileceği hezeyanında bulunabilirler miydi ?
 • Eğer “1283 İçimizde” olsaydı, Kıbrıs elden gider miydi ?
 • Eğer “1283 İçimizde” olsaydı, onun “fesat yuvası” dediği İstanbul Fener Kilisesi’nin, İstanbul’a “Konstantinapol” demekte ısrar eden Başpapazı, ekümenik iddialarıyla İstanbul’da bir Ortodoks Din Devleti kurmayı planlayabilir miydi ?
 • Eğer, “Durumu düzeltmek için mutlaka Avrupa’dan öğüt almak, bütün işleri Avrupa’nın emellerine göre yürütmek, bütün dersleri Avrupa’dan almak gibi bir takım düşünceler belirdi. Oysa hangi bağımsızlık vardır ki, yabancıların öğütleriyle, yabancıların planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir” diyen “1283 İçimizde” olsaydı, Kara Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Hulisi Akar, 25 Şubat 2005 günü, “Artık Avrupa Birliği standartlarında çalışmak durumundayız” deyip, bundan böyle Kara Harp Okulu’nda, Avrupa propagandasının yapılmasını şart koşan AB Sokrates Programı’nın uygulanacağını ilan edebilir miydi ?[2]
Sevgili Harbiyeliler,
16 Mart 2005 günü yapılacak törende, geleneksel yoklama sırasında 1283’e gelindiğinde, hep beraber ayağa kalkıp hep bir ağızdan “ İçimizde ! ” diye haykırmayınız! Böyle bir davranışınız pek gerçekçi olmayacaktır! Sizlere önerim şudur: Sıra 1283’e geldiğinde, hep beraber ayağa kalkarak hep bir ağızdan şöyle haykırınız:
“ …
Kanla irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti,
Cehennemler kudursa, ölmez nigahbanıyız. ”
Değerli Harbiyeliler,
Sizler, “Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir ulusun bireyi olmalıyım. Bu nedenle ulusal bağımsızlık bence bir yaşam sorunudur” diyen Kemal’in askerleri olarak, Cehennemlerin çoktan kudurmaya başlamış olduğunu görmek zorundasınız ! Yüzyıllardır büyük Türk Ordusu’na şan veren Harbiye’nin, her ne pahasına olursa olsun, Ulusal Egemenliğimizi gözü gibi koruyacak dehalar çıkaracağına olan inancım tamdır !
Hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum,

Yılmaz DİKBAŞ

10 Mart 2005 – Antalya


0 Responses to “İçimizde ..!!!” 1. Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


İstatistikler

 • 2.309.441 Tıklama

Son Eklenen Yazılar

En fazla oylananlar


%d blogcu bunu beğendi: