19
Mar
14

Muhalefet Partilerinin — “AKP’yi Kurtarma Operasyonu” ya da Emperyalizmin — “At Değiştirme Projesi”

Yerel  seçimin  sonuçlanacağı  30  Mart  tarihine  on  gün  kaldı.

Siyasal Parti liderleri bir güne üç-dört Miting sığdırarak “en iyisi benim partim bana oy verin” diyerek meydanlara topladıkları halkı KANDIRMA telaşındalar.

Biri diğerinin benzeri muhalefet maskeli partiler sanki 12 yıldır devleti kötürümleştiren koalisyonun ortağı değilmişcesine Pensylvania’ya sahip çıkıyorlar. 17 Aralık Operasyonu ile ortaya saçılan Yolsuzluk ve hırsızlık üzerinden AKP ye değil, Tayyip Erdoğan’a yükleniyorlar. BDP ise buna ek olarak güneydoğuda “özerklik” ve Öcalan’a “özgürlük” sakızını çiğnemeyi sürdürüyor.

Buna karşılık Erdoğan, bir yandan Pensylvania’nın saldırılarını kesmek, devlet içinde ortaklığı döneminde kendi eliyle yerleştirdiği Pensilvanyacıları temizlemek, diğer yandan kendisini iktidara taşıyan “Büyük Patron ABD”‘ye hala en iyi AT’ın ve aracın kendisi olduğunu kanıtlamak peşinde.

Yani özetle meydanlarda, halkın yarasına merhem olacak tek bir söylem ortada yok.

Meydanlarda “en iyi AT’ın ve aracın” kendileri olduğunu Büyük Patron ABD’ye kanıtlamaya, büyük Patrona en yüksek teklifi vererek ve ihaleyi kazanmaya çabalayan siyaset tacirleri dolaşıyor.

Ülkenin  ve  ulusun  gündemi  ise  bu  söylemlerin  dışında.

AMINA KODUKLARIM

DÖRT  KİŞİLİK  AİLENİN  AÇLIK  SINIRI  1.130,  YOKSULLUK  SINIRI  3.682 LİRA  oldu.

Mutfak  enflasyonunda  son  oniki  aylık  artış  yüzde 12,24.

İŞTE  GERÇEK  GÜNDEM  AMINA  KODUKLARIM

TÜRK  AİLESİNİN  YAŞAM  MALİYETİ  BİR  AYDA  102  LİRA  ARTTI.

Resmi  verilere  göre  Kasım,  Aralık,  Ocak aylarını  kapsayan  Aralık  döneminde  işsizlik  yüzde 10,0 düzeyine  çıktı.

YANİ  ÜLKEMİZDE  7.500.000  KİŞİ  İŞSİZ.

Milli  Eğitim  12 Yıllık  AKP  döneminde  çıkartılan  yasalarla  paralı  bir 

işletme  organizasyonuna  dönüştürülerek  tümden  LAĞVEDİLMİŞTİR.

YARGI  MEKANİZMASI  İŞLEVİNİ  YAPAMAZ  KONUMA  GETİRİLMİŞ,  HUKUK  SİSTEMİNİ  ÇÖKERTİLMİŞTİR.

TSK Ülkenin iç ve dış güvenliğinden, Cumhuriyeti koruma ve kollama görevinden el çektirilmiştir.

Uluslararası düzlemde Türkiye’ye dayatılan rol, petrol ve doğal gaz boru hatlarının güvenliğini sağlamaktır. Buna bağlı olarak, Türk Ordusu’ndan ABD’nin bölge polisi olması istenmektedir. Mehmetçik ABD çıkarları uğruna kriz bölgelerindeki savaşlara sürülmektedir.

CUM­HU­Rİ­YET  DÖ­NE­MİN­DE  MİL­LE­TİN  ÖDE­Dİ­Ğİ  VER­Gİ­LER­LE  YA­PI­LAN  TE­SİS­LE­R,  KANBEDELİ  KAZANIMIMIZ  OLAN  TOPRAKLARIMIZ  YABANCILARA  PEŞKEŞ  ÇEKİLMİŞTİR.

Türkiye ekonomisi, Tarımı, Hayvancılığı, sanayisi Avrupa Birliği ve ABD kapısında çökertme operasyonlarıyla kuşatılmıştır.

Türkiye yeni Sevr proje ve haritalarının elden ele dolaştığı bir dönemden geçmektedir. Büyük Patronların dayatması ve içerideki ihanet odakları eliyle yürütülen, Türk halkını mezheplere, ırkçı gruplara, tarikatlara, cemaatlere bölme operasyonu tamamlanmak üzeredir.

Küresel Çetenin ve içerideki taşeronlarının kasaları dolsun diye, HES’ler, Köprüler, Hava Limanları, AVM’ler yapılırken ülkenin doğası yağmalanarak yok ediliyor.

Daha yüzlerce yakıcı ve yıkıcı sorunla karşı karşıya kalmış olan Türk Halkından sorunun kaynağının, AKP’nin ve onun zihniyetindeki küresel yağmacı çeteye bağımlı, devşirme- güdümlü siyaset anlayışının olduğu sürekli gizleniyor. Emperyalist Batının Türkiye acentesi AKP’nin varlık nedeninin, Atatürkçülüğü, tam bağımsızlığı, antiemperyalist halkçı-devrimci direnci kırmak, onu yok etmek, değerlerini, sembollerini kirletmek, böylece bu değerleri etkisiz kılmak olduğunun üzeri örtülüyor.

Tüm bu olup bitenlerin sorumlusu olarak, Erdoğan ve onun etrafında birkaç mafyanın ve çetenin pis işler yaptığı, devletin bu pisliklerden temizlenmesi gerektiği yönlü bilinç aşılanıyor. Halk, kendi sorunlarına ve giderek kendine yabancılaştırılıyor.

Muhalefet, pislikten, cerahatten, çürümeden kurtuluşun; son 60 yıldır iğdiş edilmiş olan “düzenin” Büyük Patronun eş başkanlığını yürüten Tayyip Erdoğan’ın koyduğu kurallar, belirlediği sınırlar içinde tamiri ile olabileceğine halkı inandırma çaba ve gayreti içindeler.

Erdoğan’ın alaşağı edildiği, ama onun yarattığı tüm siyasal, ekonomik, hukuksal ilişkilerin varlığını devam ettirdiği bir “düzen” dışında, muhalefetin halka önerdiği bir çıkış yolu ve çözüm yoktur.
Yani halka “ Kırk katır mı, kırk satır mı?” kıskacı içinde, bir taşeron grubun yerine bir başka taşeron grubunun seçimi dayatılıyor.

Büyük  Patronlar,  Avrupa  Birliği  ve  ABD’nin  çözüm  önerisi  de, 

“Erdoğan’ın  alaşağı  edildiği,  ama  onun  yarattığı  tüm  siyasal, 

ekonomik,  hukuksal  ilişkilerin  varlığını  devam  ettirdiği  bir 

düzendir.”

Ancak Büyük Patronlar, Avrupa Birliği ve ABD; kendilerini fazlasıyla rahatsız eden Haziran direnişinde, 29 Ekimlerde, 10 Kasımlarda ayağa kalkan toplumsal muhalefeti mutlak bir edilgenlik ve tepkisizliğe mahkûm edebilecek, sistemi tehlikeye düşürmeyecek “en iyi AT’ın ve aracın” peşindeler.

Söylemek   istediğimiz   şudur :

Halkın   kendi   iradesini   dayatmadığı   bir   seçimde,   Erdoğan’ın   kendisi   iktidardan  

uzaklaştırılacak,   “AKP’nin   12 yıllık   iktidarının   taşıyıcı   kolonları”   olma  

görevini   eksiksiz   yerine   getirenlere   ülke   emanet   edilecektir.

Bunun   adı   “Tayyip   Erdoğan’ın   feda   edilerek,  

AKePe’yi   kurtarma   operasyonu”dur.

Oysa Haziran direnişinde, 29 Ekimlerde, 10 Kasımlarda ayağa kalkan halk, Kemalist Cumhuriyet yıkıcılarının tüm kurum ve kişileriyle ve onlar tarafından kurulan halk düşmanı sistemin tümünden kurtulmak istemektedir.

Bu nedenle, Türkiye’nin geleceğini, Büyük Patronlar Avrupa Birliği ve ABD değil, Haziran direnişi, 29 Ekimler, 10 Kasımlar yani halk iradesi belirlemelidir.

Muhalefetin   “AKePe’yi   kurtarma   operasyonu”na   ya

da   “emperyalizmin   at   değiştirme   projesi”ne   asla  

izin   verilmemelidir.

Türkiye’yi  bu  darboğaza,  Kemalist  devrimin  bağımsızlıkçı,  halkçı,  devletçi  ve  aydınlanmacı  özünden  uzaklaştığı/uzaklaştırıldığı  için  sürüklenmiştir.

Öyleyse  çıkış  yolu  da  bellidir  “Kemalist  devrimin  bağımsızlıkçı,  halkçı,  devletçi  ve  aydınlanmacı”  özünü  ödünsüz  savunmak  ve  örgütlenmek.

Yani  Türk  halkı  Kemalizm’i  hatırlar  ve  o  ilkelere  sarılırsa  sıkıştırıldığı  kapandan  kapıyı  kırıp  çıkabilir.

Başkaca  çıkışımız  da  kalmamıştır.

Mahmut  ÖZYÜREK
Ulusal  Eğitim  Derneği
Isparta  Şube  Başkanı

http://www.ilk-kursun.com/haber/173989


0 Responses to “Muhalefet Partilerinin — “AKP’yi Kurtarma Operasyonu” ya da Emperyalizmin — “At Değiştirme Projesi””  1. Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


İstatistikler

  • 2.300.524 Tıklama

Son Eklenen Yazılar

Mart 2014
P S Ç P C C P
« Şub   Nis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

En fazla oylananlar


%d blogcu bunu beğendi: